POSJET 8. r. VUKOVARU

Autor: Svjetlana Tufeković, 9. 3. 2022.

U organizaciji MCDR Vukovar realiziran je projekt "Posjet osmih razreda Vukovaru" u kojemu su sudjelovali i učenici 8. razreda naše škole. Program s mnoštvom sadržaja i aktivnosti uspješno je proveden 18.2.2022.godine.

Uz uspješnu organizaciju, stručnost predavača i prekrasno vrijeme posjetili smo grad heroj Vukovar. Ponosni na heroje naše domovine i ujedno pod dojmovima obišli smo memorijalna mjesta (Memorijalni centar Domovinskog rata, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Memorijalno groblje, Kukuruzni put, crkvu sv. Filipa i Jakova, Spomen dom Ovčara i masovnu grobnicu Ovčara). Tijekom obilaska svih mjesta i slušanja predavanja u nama su se probudile emocije i nepojmljivo nam je zamisliti kako je sve to u stvarnosti izgledalo, ako je dovoljno teško promatrati fotografije i slušati priče.

Slobodno vrijeme smo iskoristili za odlazak do obale Dunava i obilazak središta grada.

Žao nam je što nismo bili u mogućnosti posjetiti i bolnicu no trenutno se nalazimo u situaciji koja to ne dozvoljava. Umjesto toga obišli smo vodotoranj i vidjeti fenomenalnu noćnu panoramu grada.

Nakon dvije godine izolacije i bilo kakvih izleta i terenskih nastava, sretni smo što nam je baš ovaj posjet bio prvi nakon dugo vremena. Puni emocija i doživljaja rado ćemo se sjećati trenutaka provedenih u ovom gradu.

Lea Petričević i David Petrić, učenici 8. r.

Ukupno: 202824