NACIONALNI KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA

Autor: Kristina Filipović, 16. 11. 2018.

Naša učenica Vesna Brandić nagrađena za sudjelovanje u

on-line kvizu za poticanje čitanja!

Nacionalni kviz za poticanje čitanja je natjecanje za mlade čitatelje, a provodi se svake godine u okviru Mjeseca hrvatske knjige. Organizator kviza su: Knjižnice grada Zagreba; Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež Gradske knjižnice s Mediotekom.

Naslov i tema kviza u 2018. godini bili su :  Do baštine na krilima mašte.

Za ovaj kviz učenici su trebali pročitati sljedeće knjige:

Snježana Babić Višnjić: Andautonac
Nena Lončar: Sve o Evi
Melita Rundek: Letači srebrnih krila

Nacionalni kviz za poticanje čitanja provodi se online u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske putem knjižnica, škola i kulturnih društava te u dijaspori.
Početkom školske godine knjižnice i škole na svoje adrese dobile su  informacije o provođenju kviza kao i linkove na online upitnik online plakat kviza.                            Školski knjižničari animiraju djecu za sudjelovanje u kvizu i organiziraju njegovo provođenje, a u našoj školi poticaj na čitanje su bile knjižničarka Tihana  Kovačević i učiteljica hrvatskog jezika Jasna Kapelec.
Svi točno popunjeni upitnici s navedenim nazivom narodne ili školske knjižnice  uključeni su u izvlačenje koje se organiziralo krajem listopada 2018. godine u Hrvatskom centru za dječju knjigu. Iz svake narodne i školske knjižnice izvlačio se jedan pobjednik.
Završna svečanost održala se u četvrtak 15. 11. 2018. u 12 sati u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici Zagrebu, uz prigodan program, gdje su izvučena imena mladih čitatelja koji su dobili glavu i utješne nagrade. Između pobjednika u narodnim i školskim knjižnicama u Hrvatskoj i dijaspori, za jednu od 15 utješnih nagrada (knjiga i čokolada) izvučena je i učenica naše škole VESNA BRANDIĆ.

Velike čestitke našoj Vesni i poticaj drugim učenicima da se i oni iduće godine uključe u ovaj on-line kviz za poticanje čitanja i na taj način si stvore mogućnost da uživaju u izvrsnim knjigama i osvoje glavnu nagradu.

Čitajte i uživajte...

Tekst: Tihana Kovačević, školska knjižničarka