Naša škola sudjeluje u Programu za cjeloživotno učenje, potprogram Comenius, aktivnost multilateralno partnerstvo koji financira Europska komisija. Za provođenje takvih aktivnosti u Hrvatskoj je zadužena Agencija za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU). www.mobilnost.hr

Program za cjeloživotno učenje

Cilj programa za cjeloživotno učenje je stvoriti napredno društvo znanja, održivi ekonomski razvoj, veći broj kvalitetnijih poslova te jaču društvenu koheziju u Europskoj Uniji. Program potiče suradnju obrazovnih institucija širom Europe, mobilnost sudionika obrazovnog procesa, razvijanja tolerancije i multikulturalnosti, a istovremeno i priprema sudionike za uspješno sudjelovanje na europskom tržištu rada.

Comenius

Potprogram Comenius obuhvaća predškolski odgoj, osnovno i srednje obrazovanje. Ciljevi potprograma Comenius jesu promicanje svijesti o raznolikosti europskih kultura suradnjom škola i vrtića država koje sudjeluju u Programu za cjeloživotno učenje, poticanje osobnog razvoja sudionika, razvoj i usavršavanje vještina i kompetencija te njegovanje ideje o europskom građanstvu.

Sudjelovanjem u potprogramu Comenius utječe se na poboljšanje kvalitete školskog obrazovanja, ističe se njegova europska dimenzija, potiču se mobilnost i učenje jezika, kao i veća uključenost u europsko društvo.

Preuzeto sa stranice http://www.mobilnost.hr/index.php?id=272

Ovaj projekt je finanaciran uz potporu Europske Komisije. Sve publikacije odražavaju isključivo stajalište autora publikacija i Komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.

« Travanj 2020 »

Ukupno: 201707