RADOZNALCI - IGRICA ZA VAS, POGLEDAJTE O ČEMU SE RADI!

Autor: Nataša Rašić, 8. 4. 2012.

Udruga "Suradnici u učenju" objavila je i drugu igru u seriji Radoznalci u akciji "Sigurniji internet za djecu i mlade".

Tema igre je sigurnost na društvenim mrežama, a igra je osmišljena kroz niz kratkih priča koje djecu stavljaju u problemske situacije kakve susreću na društvenim mrežama, primjerice pozivi za prijateljstvo, objavljivanje fotografija ili pisanje negativnih komentara...

Kliknite na ovaj link i igrajte: http://bit.ly/igra2

Tema igre je sigurnost na društvenim, a igra je osmišljena kroz niz kratkih priča koje djecu stavljaju u problemske situacije kakve susreću na društvenim mrežama, primjerice pozivi za prijateljstvo, objavljivanje fotografija ili pisanje negativnih komentara.
Djeca igru mogu rješavati samostalno jer je uz svako pitanje pripremljen i savjet koji im objašnjava moguće probleme i posljedice raznih postupaka i oblika ponašanja na internetu.
Igra može biti upotrijebljena kao motivacijski dio nastavnog sata o sigurnijem, primjerenijem i odgovornijem korištenju interneta, ali i kao podloga za razgovor roditelja s djecom o promišljenom korištenju društvenih mreža te kvalitetnim, odgovornim prijateljstvima kako u virtualnom, tako i u stvarnom okruženju.
Igra je dostupna na portalu ucitelji.hr u okviru akcije Sigurniji internet 2012.

Igrica se nalazi na ovom linku: http://www.ucitelji.hr/Sigurnijiinternet/Sigurnijiinternet2012/IgraSigurnostnadru%C5%A1tvenimmre%C5%BEama/tabid/535/language/hr-HR/Default.aspx

Ukupno: 202754