> O školi  > Povijest
Povijest

Naša škola počela je s radom 18. 09. 2006. godine. Školska zgrada napravljena je 50-tih godina prošlog stoljeća, a obnovljena sredstvima Ministarstva mora, turizma i prometa.
                   Sisačko-moslavačka županica Marina Lovrić proglasila je otvorenom Osnovnu školu Katarina Zrinska Mečenčani, na svečanosti koja je održana u prostorijama škole, u srijedu 13. prosinca 2006. godine. "Županija će pomoći svim školama na našem području, uz puno uvažavanje svih zakonskih i drugih kriterija. U proračunu za 2007. godinu za potrebe školstva izdvajamo puno više sredstava nego ove godine", rekla je, uz ostalo, županica Lovrić.
U okviru svečanosti, a pod pokroviteljstvom predsjednika RH Stjepana Mesića, održan je kolokvij pod nazivom "Svetozar Boroević od Bojne". Svečanost otvaranja škole organizirali su Općinsko poglavarstvo Donjih Kukuruzara, OŠ Katarina Zrinska Mečenčani, Društvo prijatelja Zrina Donji Kukuruzari i Udruga mladih "Ruka" Donji Kukuruzari.

OSNOVNA ŠKOLA KATARINA ZRINSKA MEČENČANI nalazi se u općini Donji Kukuruzari, u mjestu Mečenčani u Sisačko - moslavačkoj županiji. Upisno područje Osnovne škole Katarina Zrinska Mečenčani obuhvaća sljedeća naselja: Gornji i Donji Kukuruzari, Gornja i Donja Velešnja, Babina Rijeka, Prevršac, Mečenčani, Borojevići, Komogovina, Knezovljani, Umetići, Gornji i Donji Bjelovac i Bjelovački Kostreši. Navedena mjesta nalaze se u općini Donji Kukuruzari koncentrično smještena oko škole na udaljenosti do 10 km. Na cesti Petrinja - Kostajnica smješteno je središte općine Donji Kukuruzari, dok su ostala mjesta van glavnog cestovnog pravca.

« Ožujak 2024 »

Ukupno: 201446