DAN EUROPE

Autor: Erija Matković, 9. 5. 2012.

U sklopu Europskog tjedna, drugu godinu za redom, Dan Europe obilježili smo na sljedeći način...

Na danu otvorenih vrata učenici od 1. do 8. razreda zajednički su surađivali istražujući 5 europskih zemalja članica Europske unije. Odlučili su se za Austriju, Irsku, Latviju, Nizozemsku i Španjolsku.

Ravnateljica Svjetlana Tufeković pozdravila je prisutne i zaželjela dobrodošlicu gošćama gđi. Mariji Ljubešić, Upravni odjel za upravljanje pretpristupnim fondovima i poticajnim sredstvima, i gđi. Mirjani Karajčić, Član savjeta za europske integracije, kojoj je i predala riječ. Gđa. Karajčić je pokazala zahvalnost na ponovnom susretu i suradnji škole sa Županijom u obilježavanju Europskog tjedna sa željom da će se uspješna suradnja nastaviti i u buduće.

Učenici 1. i 5. razreda predstavili su nam Austriju. Sa svojim učiteljicama Irenom Mihalić i Gordanom Glavinić  izradili su plakat te ukusne Mozartove kuglice, koje smo na kraju svi kušali. Njihova prezentacija bila je kratka, ali slatka.

Učenici 2. i 6. razreda su, sa svojim učiteljicama Ljiljanom Vidović, Ivanom Bobinac Culović i Aldinom Žmirić Mulalić, predstavili Nizozemsku. Izradili su plakat i nizozemski grb, napravili vjetrenjače i tulipane od papira, a ulazak na biciklu prikazao nam je važno prijevozno sredstvo Nizozemske.

Učenici 3. i 7. razreda su nam, sa svojim učiteljima Nikolinom Ahel i Viktorom Matić,  predstavili Španjolsku. Za lakše upoznavanje s navedenom državom u pomoć im je pristigla i studentica s razmjene Španjolka Silvija. Izradili su plakate te otpjevali pjesmu "Desperado" na španjolskom.

Učenici 2. i 4. razreda su predstavili Irsku. Sa svojim učiteljicama Helenom Buhin i Erijom Matković izradili su plakat, napravili filcane djeteline od prirodne vune te otplesali irski ples.

Učenici 8. razreda sa svojim učiteljicom Jasnom Kapelec predstavili su nam Latviju. Izradili su plakate o povijesti i kulturi Latvije, o latvijskoj nošnji, latvijski grb te sašili latvijsku zastavu.

Ukupno: 202726