Autor: Erija Matković, 25. 5. 2012.

Dana 25. svibnja 2012. proslavili smo Dan škole i petogodišnjicu postojanja škole.

Svečani program započeo je hrvatskom himnom koju su na melodikama odsvirali učenici 6. i 7. razreda Marijan Dubravac, Ivo Petričević i Marko Blatančić.

Nakon himne, pozdravnu riječ prisutnima uputila je ravnateljica naše škole Svjetlana Tufeković, a nakon toga nastupio je veliki zbor s pjesmom Ljubav.

Nakon zbora uslijedilo je kazivanje poezije Dobriše Cesarića. Ilijana Blažanović recitirala je pjesmu "Jesen", a Magdalena Brandić pjesmu "Slap".

Pjesmu "Proljeće koje nije moje" recitirao je Marko Blatančić, a pjesmu "Vjetar" Daniela Franjić.

Pjesmu "Pratnja" kazivao je Nikola Brandić, a pjesmu "Oblak" učenik Mario Stanić.

Poznatu Cesarićevu pjesmu "Voćka poslije kiše" kazivala je Mihaela Blažanović.

U međuvremenu, prisutnima su se predstavili učenici 2. i 4. razreda s irskim plesom,

učenici 1. razreda s pjesmom "Ja sam muzikaš",

učenici 5. razreda s plesnom koreografijom "Waka-waka",

naši mali i veliki tamburaši s dvije skladbe,

mali zbor s pjesmom "Maslačak".

Nakon toga, voditeljice su najavile učenice koje su ove godine na županijskoj smotri Lidrano bile vrlo zapažene, a to su Martina Tufeković u kazivanju poezije i učenice od 2. do 4. razreda s izvedbom predstave "Kraljevna na zrnu graška" koju smo rado još jedanput pogledali.

Na samom kraju smo uživali u plesu plesnog para Olge Brandić i Livia Dužića, plesača plesnog kluba Top-step Sisak.

Program su vodile Antonija Kopić, 7. razred i Ana Božanović, 8. razred.

Naši dragi gosti i svi djelatnici škole, kao i učenici i njihovi roditelji uživali su u programu i to su nagradili velikim pljeskom.

Ukupno: 202611