TERENSKA NASTAVA- POSJET KRAPINI

Autor: Nataša Rašić, 20. 10. 2010.

Učenici naše škole od 1. do 8. razreda, zajedno sa svojim učiteljicama, razrednicima i nastavnicima posjetili su novouređeni Muzej krapinskih neandertalaca.

Posjet krapini

Prije početka razgledavanja, na velikom projekcijskom platnu,  prikazan je kratki film o neandertalcima koji nas je uveo u ono što tek slijedi. Nakratko izlazimo iz sadašnjice i prepuštamo se stručnom vodstvu Muzeja da nas što iscrpnije provede kroz život naših predaka. Uživali smo u razgledavanju svih postavljenih eksponata (kosti, oruđe, oružje...), te mogli i sami aktivno sudjelovati u pojedinim segmentima Muzeja (prijelaz preko leda) i na taj način, bar na kratko biti svjedoci jednog davno minulog vremena. Bilo je tu još mnogo zanimljivih detalja i mogućnosti za „istraživanje“ (informacije o ozljedama tijela neandertalca) i sudjelovanje (fotografija s neandertalcima) u načinu života naših predaka. Na kraju jednosatnog unutrašnjeg razgleda, a zahvaljujući lijepom vremenu, pružila nam se mogućnost za nastavak razgledavanja vanjskog prostora gdje se i nalazi samo nalazište krapinskog pračovjeka. Učenici su uživali u šetnji stazom i fotografiranju s postavljenim replikama krapinskog pračovjeka, te brojnih životinja čiji su fosilni ostaci također pronađeni na Hušnjakovom brdu.

Nakon razgleda Muzeja i Hušnjakovog brda, zajednički smo se uputili u krapinski park, gdje smo uživali u toplom jesenskom suncu.

Ukupno: 202768