WILD WILD WEST

Autor: Kristina Filipović, 8. 2. 2016.

Ovo je priča o obilježavanju Fašnika u našoj školi koji su udruženim snagama 8. veljače održali učenici i djelatnici predmetne nastave Danom izbora.

Peto godišnje doba  - doba maškara i karnevala zavladalo je i u našem Kraljevstvu Mečenčanskom.

Princeza karnevala preuzela je vlast ranom zorom (9,30 h) i od tada joj se gubi svaki trag. Sumnja se da ju je otela razuzdana banda (pitomih) kaubojki koja je opljačkala kraljevsku blagajnu i razbježala se u nepoznatom smjeru.

Dok se odvijala istraga i potraga za počiniteljima, Kraljevstvo je radilo punom parom. Podanici su bili podijeljeni u 6 radionica.

Dvorska kuhinja je pripremala najfinije delicije (fritule) za najistančanija nepca.

Krojačko – obrtnička radionica izrađivala je Princa karnevala (koji je na kraju dana trebao ostati bez glave, ali je u zadnji čas pomilovan) te je pripremala kilometarsku dokumentaciju optužnice.

Kraljevska glazba bila je zadužena za osmišljavanje najmilozvučnijih nota kojima su nastojali ishoditi milost strašnih kaubojki.

Literarno  - lirska skupina upregnula je mozgove te u stihove opjevala pedagošku mjeru opomene za sve podanike i dvorjane neprimjernog ponašanja i lošeg vladanja.

Kraljevski slikari švicarskom su preciznošću izrađivali prave pravcate portrete vele(la)važnih (m)učitelja i ostalih dvorjana.

Kreativno – etnološka radionica bavila se pitanjem : „Maskirati se ili se ne maskirati?“ te mnogim drugim pitanjima od nacionalne važnosti.

Naposljetku, održan je kraljevski (masken)bal s ljepoticama, ljepotanima i zvjerima svih vrsta i podvrsta. Zabava, pjesma, ples i smijeh omekšali su srca kaubojki koje su vratile ukradeno, pridružile se slavlju te omogućile da svi žive sretno do kraja života.

Ukupno: 202863