BOŽIĆNI PROGRAM

Autor: Svjetlana Tufeković, 22. 12. 2017.

Dana 22. prosinca, zadnjeg dana nastave u prvom obrazovnom razdoblju u holu škole održan je Božićni program.

Na samom početku voditeljice Dorotea i Martina zahvalile su se svima prisutnima što su se odazvali pozivu da budu dijelom našeg školskog božićnog ugođaja.

Posebna zaahvala išla je učenicima i voditeljima  bez kojih ne bi bilo održavanja priredbe.

Prvosu svoj trud i rad pokazali učenici 1. r. koji su pripremili dvije recitacije BETLEHEMSKI PASTIRI i PAHULJICE.

Učenici drugog razreda pripremili su dva kratka igrokaza: ZVJEZDANI RAZGOVOR i BOŽIĆNA ZGODA.

Učenici trećeg razreda ovo puta su pripremili uvijek predivnu skladbu OJ PASTIRI i dijalog BOG I TI.

Skladbu o božićnoj jelki - TANNENBAUM izveli su učenici četvrtog razreda koji pohađaju nastavu izbornog predmeta Njemački jezik.

NAVJEŠTENJE I ROĐENJE ISUSA KRISTA zajednički su prikazali učenici 4. i 6. razreda.

Kako izgledaju najljepše BOŽIĆNE JASLICE pokazali su učenici petog razreda.

Tamburaška skupina i zbor zajedno su izveli pjesme VESELJE TI NAVJEŠĆUJEM i  SVIM NA ZEMLJI MIR I VESELJE.

Najstariji učenici naše škole, učenici osmog razreda pokazali su kako im ide računanje te su pokušali izračunati i odrediti DATUM ISUSOVA ROĐENJA.

Na kraju programa zbor je izveo uvijek veselu i dobrodošlu pjesmu ZVONČIĆI, ali u malo drugačijem rock izdanju.

Na kraju su voditeljice pozvale sve prisutne da sudjeluju u prikupljanju sredstava za projekt ŠKOLE ZA AFRIKU, koji već dugi niz godina provodimo u našoj školi. Sredstava za ovaj projekt prikupljana su prodajom palačinki.

Prikupljen je iznos od 774,00 kn koji će biti uplaćen na UNICEF-ov račun za projekt Škole za Afriku.

ZAHVALJUJEMO SE SVIMA KOJI SU SE ODAZVALI POZIVU I NA TAJ NAČIN U OVO PREDBLAGDANSKO VRIJEME DARIVALI ONE KOJIMA JE TO NAJPOTREBNIJE.

Ukupno: 202848